Baza wyszukanych haseł
WYGRALISMY ! - czesc II

pomysł z balem rzeczywiście jest trafiony (w 10:)

ale napiszę jak Monik (tzn. początek zapożyczę;) - buu ... :bigemo_harabe_net-102:
tez bedę hulać , ale jak Bóg da a Matka Kościół pozwoli to na stoku w Zakopcu
:bigemo_harabe_net-183:

(chociaż, nie ... w tym czasie to będę jeszcze w drodze do Zakopanego albo ledwo co na miejscu ......... )

Witam.

mam powazne pytanie.

Podając dla przykładu:

Kraków - rynek, kościół mariacki, smok, wawel
Zakopane - góral, giewont, bacówka
Częstochowa - Jasna góra
Pomorze - kutry, piraci, muszelki, plaże

Jakie jeszcze są często odwiedzane miesca przez tyrustów które posiadaja swoje szczególne punkty ktore najchetniej odwiedzamy.

bardzo prosze o wasze podpowiedzi

Bez poparcia ekstremy katolickiej jaka sa rydzykowi legionisci PiS nie ma szans.
------------------------------------------------------------------------------------------
pomorzaku - to nie tylko extrema katolicka!
kiedy chodzilem do szkoly elementarnej-dwuklasowej(w zakopanem na bystrem) z uprawnieniami do wszystkiego mialem madrego nauczyciela o nazwisku baczynski (oswiecimiak) - i ten powiedzial mi kiedys - " ucz sie - polska teraz potrzebuje ludzi swiatlych" - i ci w polasce tez sa (ale milcza bo sie boja tych innych) - problem pozostal - polska szczegolnie teraz potrzebuje ludzi swiatlych - a ci nie rodza sie pod buda z piwem i nie rozrastaja sie jak ci inni w postepie geometrycznym za wszechwaldna wola boga - co kocha wmawiac siewty polski kosciol katolicki i z religia nie ma nic wspolnego -ale duzo z demagogia polityczna trzeszczacych od glupoty ambon w polskich kosciolach

cara trzeba - cara - a bog go opuscil
amen

wiem że fake ale oparty na na faktach


ok a co z głosami???
Przykład?
Moja ś.p. babcia opowiadała mojej mamie że w jej okolicach gdy szło sie do kościoła przy jakiejś studni było słychać płacz niemowlęcia I to nie tylko moja babka słyszała ale gromada ludzi idąca do kościoła nie wie jak długo to trwało.

Luzie poszli ze skargą do księdza że tam kusi na drodze Więc ksiądz nakazał jakimiś tam swoim kopaczom przeszukać to miejsce. Co się okazało!!?? 2 metry pod ziemią było zakopane nowo narodzone niemowlę Mało tego w główce miało wbity jakiś duży gwóźdź w sam środek czoła i zawinięte w jakąś szmatę zostało

Ksiądz ochrzcił to martwe dziecko i pochowano je jak należy i od tamtej pory jest cisza Wątpie żeby to co moja mama usłyszała od swojej było kłamstwem a ja też jej wieże bo coś w tym musi być.

A co do Boga to też są zdania podzielone

" />Laziku-od ,,kolektora'' schodz w dol,przy duzej skale po prawej w trawie tuz pod nogami byly zakopane plyty betonowe ktore kierowaly sie w kierunku tej skaly.Nie sposob ich ominac.
Wiadomo,ze zrodelko na Zlotej to odwodnienie bardzo starej sztolni.Na mapie ktora widzialem sa w tym miejscu 2 sztolnie.Moim zdaniem sztolni moze tam byc wiecej,widac w wawozie kupy zuzlu a w rzece po powodzi w 1997 r.woda odslonila slady wypalki rudy.

Za prosba Arsena umieszczam tez fragment ,,dziejow kosciola katolickiego''.calosc znajduje sie w archiwum.Moze znajdzie sie jakis pasjonat ktory podjalby sie tlumaczenia tych ,,esow-floresow''.

" />:pokazal jezyk: w Pyrzycaqch istnieje stary systam kanalizacji po niemieckich, wzdłuż ulicy !-go Maja. Parking przy UMiG istniej jedno z wejść, ale zostało szybko zakopane podczas prac nad wykonaniem parkingu. Kolejna ciekawostka to teren po byłym kinie Robotnik, obecnie parking przed PDK. Drugie miejsce to odbudowany kościół i zalane betonem wejście do podziemia kościoła, trzecie miejsce dawny cymentarzysko żydowskie na wzgórzu ( ulica Satomiejska). Wiele miejsc na ulicy Szkolnej, ogródkidziałkowe za stadionem, Dawna siebziba KGB w Pyrzycach ul.Bogusława i Jana Pawła II. Wiele zagadek kryją Pyrzyce. Jedna z zagadek to w okolicach Pyrzyc prawdopodobnie jest ukryte skarby wywożone pod koniec wojny przez niemców. Może pan profesor Rymar powie więcej. A może żyjący autoktoni ziemi pyrzyckiej. To temat woda i bardzo ciekawy. Powodzenia :boje sie:
© WYGRALISMY ! - czesc II Design by Colombia Hosting